Виховна робота

Світле Христове воскресіння

Пасха або Світле Христове воскресіння - найбільший і довгоочікуване свято для православних християн. Слово "Пасха" у перекладі з грецької означає "позбавлення". Великдень вважається одним з найдавніших свят. На Русі це  свято почали відзначати ще в 10 столітті. 
Великдень найулюбленіше свято. І тому ми з усією відповідальністю готуємося до зустрічі цього таємничого свята - наводимо порядок у будинку, прагнемо очиститися як зовні, так і внутрішньо, печемо паски, і звичайно, фарбуємо яйця. 
Адже яйця - це головний атрибут великоднього столу. У стародавніх слов'ян яйце уособлювало сонце, землю, всесвіт, життя, плодючість, відродження і силу, перемагала  злих духів. Взагалі, наші предки не раз вдавалися до магії яйця - воно і худобу захищало, і давало хороший урожай, і будинок оберігало.  Яйце - символ життя, під шкаралупою якого і зароджується саме життя як божого створіння. 

А нашій школі організували конкурс "Пасхальна композиція своїми руками".  Учні класів із своїми класними керівниками створили неймовірні шедеври. І ось що з цього вийшло
























У  рамках двомісячника з благоустрою в позаурочний час долучилися до прибирання пришкільної території учні та вчителі Іванівської  загальноосвітньої школи 
Присвятити годинку свого особистого часу на приведення території школи до ладу зовсім не важко, говорять учні. Тим паче, коли до роботи підходити гуртом. Одні – підмітають, інші висаджують квіти, треті займаються побілкою бордюрів та дерев.
Поряд зі школярами лопати, віники і граблі до рук взяли і вчителі. Своїм вихованцям вони особистим прикладом доводять: подібні заходи мають об’єднувати всіх навколо однієї мети – піклування про довкілля та підтримання навколишнього середовища у належному стані.
Заступник директора школи Людмила Леонтіївна, говорить що дітей не було потреби умовляти залишитися після уроків – сільські діти не балувані і для такої роботи звичні.
– У нас на пришкільному подвір’ї завжди чисто – смітять тільки дерева восени, коли листя опадає, – жартує дев’ятикласниця Капітанюк Анастасія. – Ми не смітимо бо самим же і прибирати. 
Після прибирання, переконані учні, територія навчального закладу виблискуватиме чистотою. І в силах кожного учня, щоб вона залишалася такою і надалі.





 Шкільний двір – обов’язковий компонент кожної школи. На ньому відбувається багато різних шкільних заходів, а такоже це ідеальне місце відпочинку. Тому шкільне подвір’я має бути доглянуте, затишне і привабливе. Потрібно багато працювати над тим, щоб наше подвіря було дуже гарним. Адже перше знайомство дитини зі школою починається з її зовнішнього вигляду. Перше враження від перебування в школі може викликати бажання вчитися в ній. Саме тому вирішення цього питання необхідно почати з оформлення шкільного двору. Створюючи квітники біля школи, учні прилучаються то трудової культури. Дитина бачить плоди своєї праці у квітах, які розквітають влітку. Це виховує у них почуття гордості та власної гідності своєї значимості. Над озелененням двору ми працюємо щороку.






21 лютого - Міжнародний день рідної мови 
Це - матері мова. Я звуки твої Люблю, наче очі дитини... 
О мова вкраїнська!... Хто любить її, Той любить мою Україну.
Володимир Сосюра
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
21 ЛЮТОГО ми святкуємо МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!



Виховний захід до Дня Соборності
У понеділок, 23 січня 2017р, у Іванівській школі відбувся виховний захід до Дня Соборності України, який підготувала разом із школярами вчитель історії Степанюк Людмила  Володимирівна. Школярі старших класів розповіли про історію, переглянули відеопрезентацію та декламували поезію. Учні молодших класів під пісню «Розкажи про Україну» виконали танок. На вшанування тих героїв, які відстоювали Соборність України, був виконаний флешмоб.
Голова учнівського самоврядування

Ольга Якимчук



 Різдвяне свято «Україна колядує»
Змістовно, цікаво, весело почався перший день занять після зимових канікул у Іванівській школі. Вже стало доброю традицією проводити загальношкільні свята. 16 січня відбулося Різдвяне свято під  назвою «Україна колядує».
Директор школи Валентина Ярославівна Власюк звернулася з вітальним словом і подякувала за співпрацю батькам, громадськості.    
Прикрашений спортивний зал був переповнений, бо жителі сіл Іванівка і Березівка хотіли побачити виступ своїх дітей. Приємним сюрпризом був візит до школи голови Корецької РДА Сергія Олександровича Чернія, депутата  Корецької районної ради  Руслана Петровича Сивого, начальника відділу освіти Корецької РДА Оксани Іванівни Форсюк, голови Іванівської сільської ради Валентини Петрівни Скарбарчук.
Оплесками вітали кожен номер глядачі. Особливо сподобалися колядки у виконанні школярів і вчителів, спортивний танець із стрічками, пісні у виконанні сестричок Ольги та Олени Якимчуків, сценка 5 класу «Подорож у майбутнє», танець «Блюз», який представили хлопчики 2 класу.
Під кінець свята учні отримали призи від батьківського комітету та солодощі від ТОВ «Поліський стандарт» та «Полісся Гарант».
Педагог-організатор
Світлана Фесюк






























































Новорічне диво своїми руками
У Іванівській школі вже яскраво відчувається наближення Нового року. Для участі у виставці на кращу саморобну ялинку учні та вчителі  цього закладу півтора місяця виготовляли те, що інакше як шедеврами не назвеш. Від майже десятка  неповторних і святкових ялинок очі розбігаються!
Традиційним в Україні є проведення акції «Не рубай ялинку, збережи її!», і наша школі вперше, було організовано та проведено КТС «Ялинкове диво власноруч!», основна мета  якої – замінити ялинку зимовою композицією, що створить атмосферу новорічного свята і збереже життя зеленої красуні, адже збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі.
     Справді, не обов’язково вирубувати дерево, адже помешкання можна прикрасити ялинковими гілками або поставити штучну ялинку.
Давши волю фантазії, діти виготовляли ялинки із різних матеріалів та використовували різноманітні техніки. Знадобилися для новорічних красунь картон та папір, пінопласт, тканини, фольга, ялинкова мішура,  цукерки. Учні працювали, як колективно, так і особисто.
 В цілому, акція пройшла успішно і цікаво.   І ми переконані, що вона  має право на життя. Сподіваємось, що в майбутньому нам вдасться залучити до неї ще більшу кількість людей, не байдужих до збереження природних багатств України.
 Класний керівник Іванівської ЗШ Бровчук Марія Григорівн